Aktualne informacje:

Obecnie Szpital św. Józefa Sp. z o.o. w Mikołowie poszukuje kandydatów na stanowisko Statystyka Medycznego, równocześnie zachęcamy do zapoznania się pozostałymi ofertami pracy w naszym szpitalu.


3 czerwca – Boże Ciało

Boże Ciało
Podziękowania

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność firmie Aerosol Service Sp. z o.o. za darowiznę w postaci 6 000 sztuk aerozoli do dezynfekcji dłoni oraz 6 000 sztuk aerozoli do dezynfekcji powierzchni, których łączna wartość opiewa na kwotę 108 000 zł.

Dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie złożyło się na ten piękny gest, w szczególności:
– Panu Damianowi Piotrowskiemu, Prezesowi Aerosol Service Sp. z o.o.
– Panu Adamowi Nestorowiczowi, działaczowi Fundacji Valetudinaria
– Panu Grzegorzowi Nowakowi, Dyrektorowi Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach

Otrzymane środki stanowią dla nas cenne wsparcie we wciąż trwającym starciu z trzecią falą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Aerosol Service

Raz jeszcze gorąco dziękujemy!Uroczystość liturgiczna Świętego Józefa

Dzień Św. JózefaDnia 19 marca obchodzona jest Uroczystość św. Józefa, patrona naszego Szpitala. Dzień dla nas ponadto wyjątkowy, albowiem poprzez decyzję Papieża Franciszka, rok 2021 ogłoszony został – Rokiem św. Józefa.

Z okazji tak uroczystego wydarzenia składamy podziękowania Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie, pacjentom i mieszkańcom za okazane nam serce i zaufanie.

 


Abp Skworc prosi księży o jałmużnę postną

Podziękowanie– Zwracam się do całego prezbiterium Kościoła katowickiego i do każdego z prezbiterów osobno – z serdeczną prośbą i zaproszeniem, abyśmy w tym roku – w ramach kapłańskiej jałmużny postnej – złożyli naszą ofiarę na rzecz Szpitala Św. Józefa w Mikołowie – pisze metropolita katowicki. – Wiem z bezpośrednich relacji, że pracujące tam siostry boromeuszki borykają się z poważnymi problemami natury finansowej i gdzie tylko mogą, proszą o pomoc i wsparcie – dodaje.
Czytaj dalej…


Prośba o wsparcie dla Szpitala

Prośba o wsparcie


Szanowni Państwo,

Dnia 25.01.2021 r. została odwołana z funkcji dyrektora szpitala p. Małgorzata Dubińska.
Zgromadzenie, które jest właścicielem szpitala powołało na stanowisko prezesa i dyrektora „Szpitala św. Józefa” p. Iwonę Łobejko.

Dziękujemy p. Małgorzacie Dubińskiej za 5-letnią pracę na stanowisku prezesa i dyrektora, a nowej p. prezes i dyrektor „Szpitala św. Józefa” życzymy światła Ducha Świętego w prowadzeniu Szpitala i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Liczymy na dobrą i owocną współpracę.

Mamy nadzieję, że szpital będzie nadal działał dla dobra lokalnej społeczności starając się o poprawę warunków bytowych i życzliwą atmosferę dla przebywających w szpitalu chorych oraz o stałe podnoszenie jakości diagnostyki i leczenia przez wykorzystanie nowych możliwości, które oferuje dzisiejsza wiedza i technika medyczna.

W codziennej służbie niech towarzyszy, Pani dyrektor i całemu Personelowi, radość z pełnienia misji szpitala, który ratuje, leczy i wspiera.

s.M. Paulina Łuba
przełożona generalna
Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
Św. Karola Boromeusza w Mikołowie


Serdecznie witamy na stronie naszego Szpitala, któremu patronuje Św. Józef. Pragniemy otoczyć pacjentów najlepszą opieką medyczną i pomóc w odzyskaniu upragnionego zdrowia.

Dokładamy wszelkich starań aby Szpital był w pełni przyjazny pacjentom. Możecie w pełni zaufać lekarzom, siostrom pielęgniarkom i pozostałym pracownikom oraz ich poczuciu odpowiedzialności za Wasze indywidualne problemy zdrowotne. Dążymy do tego, aby pobyt w naszym Szpitalu był na miarę Państwa oczekiwań.

Wyposażenie Szpitala Św. Józefa w sprzęt i aparaturę medyczną pozwala na zapewnienie wysokiego standardu udzielanych świadczeń zdrowotnych, a profesjonalizm i doświadczenie zatrudnionej kadry medycznej na bezpieczeństwo każdego pacjenta. Szpital wdrożył i utrzymuje wysokie standardy potwierdzone we wszystkich zakresach certyfikatem normy ISO 9001:2015 oraz system zarządzania środowiskowego zgodnie z ISO 14001:2015.

W celu zapewnienia jak najlepszych warunków dla pacjentów leczonych w Szpitalu staramy się, aby czas oczekiwania na wykonanie świadczeń zdrowotnych był ograniczony do minimum.

Ogłoszenia :


Szpital zatrudni: Pielęgniarkę oraz Pielęgniarkę Zabiegową na Oddział Chirurgii
(zobacz więcej)


Aktualne wytyczne związane z zakażeniami koronawirusem (zobacz więcej)


Wykaz numerów infolinii uruchomionych w powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych (zobacz więcej)


Szpital świadczy usługi w ramach kontraktu z:
Śląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ


Posiadamy certyfikaty potwierdzające świadczenia usług zgodnie z wymogami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015Certyfikat akredytacyjny
LogCertOd 27 maja 2011r. w szpitalu można korzystać z dostępu do internetu.

Informujemy, iż szpital umożliwia Państwu dokonywanie płatności za pomocą kart płatniczych.

 

Strona Szpitala św. Józefa, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies .
Nie zawierają one żadnych danych osobowych – zobacz więcej na ten temat